Громадський діяч, меценат, політик, підприємець, президент БФ “Київська Русь” – Лариса Олександрівна Ільєнко народилася 21 травня 1965 року в м Київ.

Росла в звичайній робітничій сім’ї, де батько був працівником автоколони, мати – швачкою. Закінчила столичну школу №50, після – торгове училище.

Зараз сім’я Ільєнко складається з матері, двох дочок і їхніх дітей; в 2006 році чоловіка Лариси Олександрівни не стало.

Кар’єру почала будувати рано – з 1982 року – була звичайним продавцем, незабаром стала заступником директора магазину. Після розпаду СРСР і отримання Україною незалежності (а саме в 1992 році), сім’я Ільєнко зайнялась підприємництвом і одна з перших в Україні налагодила співпрацю з іноземними партнерами в галузі торгівлі з Китаєм і Німеччиною. Надалі, комерційна діяльність Л. Ільєнко переросла в посаду генерального директора ПрАТ “АТЕК” – найпотужнішого машинобудівного заводу України.

Лариса Ільєнко, починаючи зі студентських років, боролася за здоров’я нації, якість життя і рівні умови для всіх громадян країни, тому в 2004-му зібрала однодумців, меценатів та всіх небайдужих під одним Благодійним фондом, який активно допомагає в розвитку української медицини: постачає обладнання, меблі та інші необхідні препарати для хворих.

Далі, починаючи з 2010 року стала активним меценатом і керівником БФ “Київська Русь”, чим охоче ділитися на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук. Місія фонду: пропаганда ЗСЖ, допомога пенсіонерам, проведення медичних акцій, підтримка спортсменів, молоді. Співпраця фонду: Міністерство соціального захисту, “Червоний Хрест”.

Результатом громадської діяльності Лариси Олександрівни стала ініціатива спонсорування ФК “Миротворець”, в якому грають колишні воїни АТО. Після Майдану і з моменту початку АТО, бере участь в зборі коштів для поранених солдатів, відвідує госпіталі, підтримує хлопців та їх рідних.

Активна життєва позиція, бажання викорінити корупцію і змінити політичну картину країни, в 2015 році призводить Ларису Ільєнко в депутатське крісло Обухівської районної ради VII скликання двох сіл: Мала Вільшанка та Степок. Далі – стає керівником депутатської організації “Наша Обухівщіна”.

Сьогодні Лариса Ільєнко активно проявляє бажання допомагати людям, країні, впроваджує законопроекти щодо протидії корупції, розвитку інфраструктури міст і смт, розвитку малого бізнесу, підтримки молоді та спорту, допомоги воїнам АТО. Вільний час воліє проводити з дочками і внуками, називає сім’ю найкращим проектом в своєму житті.