«Хвороба червоних плям» 

У 2018-ому кір забрав життя 16-ти, а у поточному році 6 українців! Попри те, що впродовж останнього місяця ним інфікувалося майже 12 тисяч, дві третини з яких – діти, Уляна Супрун заявила: «Ми не будемо оголошувати епідемію!». На думку в.о. міністра охорони здоров’я України у нас не епідемія, а спалах кору. Натомість лікарі-інфекціоністи ще минулого року наголошували – Україну накрила таки епідемія! Як відрізнити паніку від масштабної загрози? За ким правда, а за ким брехня? А головне, хто винен, що від кору помирають українці та як вижити?!

«Хвороба червоних плям» 
У минулому столітті кір впродовж року забирав життя від двох до трьох мільйонів людей! Завдяки медицині та лікарям небезпечна інфекційна хвороба почала зникати. Наприклад, у 2006 році Північна та Південна Америки були звільненні від кору. Наприкінці 70-тих в Україні кір теж одягли у «гамівну сорочку», однак три роки тому він повернувся. 
Цю хворобу називають хворобою «червоних плям», які з’являються на тілі людині на п’ятий день після зараження. Кір провокує пневмонію та запалення мозку, може призвести до інвалідності та смерті. Причому він обирає найбеззахисніших – дітей. Боляче згадувати про те, що у грудні минулого року в Одесі від кору помер річний хлопчик… Та дорослі переносять цю хворобу ще важче. Адже багато хто, зважаючи на так звану «безкоштовну медицину», починає самолікування і зловживання антибіотиками, які тільки ускладнюють подальше одужання. Медики запевняють, що від кору можна позбутися лише двома способами: перехворіти та здобути імунітет або зробити щеплення. Але складається враження, що українці, попри здоровий глузд, обирають перший, а не другий варіант. Чому так? Чому Україна серед 8 країн з найнижчим рівнем захисту від дитячих інфекцій? 
Масове щепленнями – це питання національної безпеки. Якщо вакцинацію зроблять 90% українців – про кір ми забудемо. Натомість, лише половина українців зважилася на цей крок!

Вакцинація як панацея від кору 
На думку чиновників МОЗ, одна із причин – міфи, які поширюють про щеплення від кору псевдонауковці. Одна з їх тез – вакцинація пригнічує імунітет, та відкриває двері у наш організм іншим небезпечним інфекціям. «Пам’ятайте, вакцинація є єдиним надійним засобом захисту від смертельно небезпечних хвороб. Зараз немає жодних причин, щоби не робити щеплення. Не відкладайте вакцинацію, отримайте свій захист та збережіть здоров‘я своєї та кожної української сім’ї!» – не один раз наголошувала Уляна Супрун, однак українці її не чують. Дехто з чиновників пропонує перейняти досвід сусідньої Угорщини. В цій країні батьків за відмову від щеплення дітей штрафували. Але якщо і це не допомагало, могли взагалі позбавити батьківських прав! Більш м’яким варіант був впроваджений у Києві, де не приймали у дитсадки та школи дітей, у яких не було довідки про щеплення від кору. За такого підходу, в тому, що кір вбиває – винні самі українці. Але не МОЗ та її очільниця! 
Дійсно, у Закарпатті від кору минулого року помер підліток, батьки якого підписали відмову від вакцини. Кір вражає в першу чергу тих, хто не зробив щеплення. Але траплялися випадки, коли люди помирали навіть після двох вакцинацій! Високопосадовці з МОЗ звинувачують своїх «паперєдніков», які купили неякісні вакцини, ще до початку співпраці з Дитячим фондом ООН ( UNICEF). До того ж, у двадцяти чоловік із тисячі навіть після двох щеплень вакцина може не «запрацювати». Сьогодні нас запевняють, що якісних вакцин вистачить на всіх – їх понад один мільйон!
Коні не винні!

Однак скільки у нас спеціальних, а не побутових холодильників? Адже вакцина занадто чутлива до змін температури. Це підтвердила Уляна Супрун: «Недавно ціла школа захворіла на кір. Ми знайшли причину. В їх кабінеті сімейної медицини, де робили імунізацію, холодильник не мав постійного живлення електроенергією, не було й генератора. Холодний ланцюг не був дотриманий. І ціла школа захворіла на кір. Держава зробила все – забезпечили якісні вакцини, є їх достатня кількість на три роки вперед». Але невже в.о. міністра охорони здоров’я не відповідає вже за те, що відбувається в кабінетах сімейної медицини? Однак це ще не все! 
«Оскільки щеплення проти кору діти отримують двічі — в 1 та 6 років, сьогоднішня ситуація демонструє неефективну політику МОЗ України щодо захисту населення від інфекційних хвороб протягом останніх років» – зауважує епідеміолог Ігор Маричев. Звісно, що до Уляни Супрун сьогодні багато претензій. Недруги називають в.о. міністра «лікар Смерть». Але таке ж страшне прізвисько 70 років тому журналісти «подарували» «батькові» медичних реформ Великої Британії. І сьогодні вона має одну з найкращих медичних систем. Тому пані Супрун на такі страшні прізвиська не звертає увагу. Та чому вона не звернула увагу на звіт Рахункової Палати? А остання, після аудиту ефективності використання коштів виділених на захист населення від інфекційних хвороб, ще в травні 2016 року попереджала: «Враховуючи природну циклічність підвищення захворюваності на кір 4–5 років…, чергове підвищення захворюваності, за умови подальшого низького рівня охоплення щепленнями і відсутності заходів з проведення додаткової імунізації, можна очікувати протягом 2016–2017 років». 
Та коли відбувся спалах кору Уляна Супрун та її міністерство виявилося не готовим! Не готове і сьогодні зупинити «хворобу червоних плям» від якої помирають українці!
Ще один неприємний факт: за даними опитування Дитячого фонду ООН у 2017-ому – 84% батьків схвалювали щеплення. Однак минулого року на вакцинацію зважилися лише половина! Недовіра до щеплення чи до чиновників МОЗ? Складається враження, що пані Супрун цим питанням не переймається. «Дбаймо про свій захист і виганяймо нечисть з країни. З пам’ятниками Леніну вже покінчено. Черга за кором», – заявляє із оптимізмом Уляна Джорджівна.

P.S.
Де-юре у нас епідеміє немає. Її оголошують коли фіксують – 4% вражених від загальної кількості населення країни чи регіону. І життя, навіть життя дітей, вимірюють відсотками.