Програма БФ “Київська русь” “Первинна аптечка” – Допомога Обухівському району аптечками з ліками, що посилюють та зміцнюють імунітет.

В рамках програми фонду Лариси Ільєнко “Київська Русь” “Первинна аптечка” ми плануємо забезпечити села Обухівського району, аптечками з ліками, що посилюють та зміцнюють імунітет.

На мою думку, зараз саме та пора, коли це вкрай необхідно, адже:

В Україні зима асоціюється не тільки із засніженими дорогами та зятяжними новорічними святами. Зима – це завжди і респіраторні захворювання. Напевно, в нашій країні немає нікого, хто б хоч раз в своєму житті не хворів на грип або ГРЗ. І щороку влада обіцяє, що саме в цей рік епідемію вийде мінімізувати і вакцини на всіх вистачить. Давайте розберемося чи так це буде в період зими 2018-2019 р.р.

На які віруси чекаємо? І до чого тут Мічіган, Сінгапур та Колорадо?

За перший тиждень грудня на грип та ГРВІ захворіли понад 195 тисяч українців. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.
У відомстві повідомляють, що показники захворюваності наближаються до епідеміологічного порогу і саме час вакцинуватися. На даний момент це зробили вже 117 тисяч українців.
На жаль, вже є жертви. У МОЗ повідомили, що на даний момент одна людина померла внаслідок риновірусної інфекції, летальних випадків від грипу не зареєстровано.
Незважаючи на те, що поки цифри надані Міністерством охорони здоров’я, не змушують бити на сполох, багато експертів вважають, що майбутня епідемія грипу буде більш агресивною, ніж в минулому році.

Що кажуть експерти? «У минулому сезоні ситуація з епідемією грипу була незначною, проте в майбутньому сезоні нас чекають неприємності, – вважає завідуюча відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського НАМН України, професор Алла Мироненко. – Основним збудником грипу буде Singapore (H3N2). Цей вірус точно буде циркулювати в Україні».
Взагалі вірусологи очікують три віруси в сезоні 2018-2019 р.р. Це віруси подібні A / Michigan / 45/2015 (H1N1) pdm09 («Мічиган»), A / Singapore / INFIMH-16- 0019/2016 (H3N2) («Сінгапур») і B / Colorado / 06/2017 («Колорадо»).

За даними вірусологів найбільший ризик захворіти будуть мати діти і люди похилого віку. Саме їм в першу чергу потрібно вакцинуватися.
Вакцинація: всі за і проти
До будь-якої вакцинації досі двояке ставлення. Хтось вважає це досягненням науки і можливістю захистити себе і своїх дітей від всіляких вірусів, хтось досі ставиться до неї з побоюванням.
Зрозуміти і тих, і інших можна. З одного боку з досягненнями науки не посперечаєшся, з іншого – досить часті випадки, коли після вакцинації у людей починалися ускладнення, а деякі просто вмирали.
Лікарі-класики вважають, що на сьогоднішній день немає кращого способу профілактики і захисту від грипу, крім вакцинації! Вітаміни та інші таблетки не захистять нас так, як вакцина.

Сьогодні навіть в багатьох компаніях та установах керівництво рекомендує своїм співробітникам вакцинуватися і це є частиною корпоративної безпеки і охорони здоров’я. Все, звичайно, за бажанням працівника. Але компанія сама оплачує вакцини. Вакциновані співробітники менше хворіють та йдуть на лікарняний, що вигідно самій компанії!

Як я вже зазначила вище, в цьому сезоні на нас чекають три типи грипу: «Мічиган», «Сінгапур» та «Колорадо». За даними Міністерства охорони здоров’я, саме від цих штамів були закуплені вакцини: Джіс Флю (з Кореї) і Ваксигрип (з Франції). Першу можна використовувати дітям від 6 місяців, другу рекомендують колоти від трьох років. Звичайно, перед вакцинацією і дорослі, і діти обов’язково повинні відвідати лікаря, який повинен з’ясувати протипоказання. Вартість цих вакцин коливається від 250 до 350 гривень.

Чи вистачить всім вакцини?

Цікаво, що хоч медики і всі співробітники МОЗ на чолі з в.о. міністра Уляною Супрун закликають українців вакцинуватися, якщо всі наші громадяни вирішать піти на цей крок, то вистачить вакцин далеко не всім.

Чи знали ви, що розрахунок кількості вакцин, які необхідно закупити на поточний рік, здійснюється враховуючи досвід попередніх років? Це підтверджують і у Центрі громадського здоров’я МОЗ. Найвищі показники ГРВІ були зафіксовані взимку 2013-14 і 2017-18 роках, коли було вакциновано 0,5% населення, але це дуже мало. Цього сезону Центр громадського здоров’я мріє про те, щоб вакциною скористалися понад 1% українців. Всього в групі ризику знаходяться (увага!) 13,5 млн українців. Тобто 30% населення мають високі шанси заразитися.

За даними МОЗ, в цьому році закупили 350 тисяч доз вакцин, яких вистачить до середини грудня. У разі, якщо попит перевищить пропозицію, то будуть закуплені додаткові партії вакцини. Українці зможуть придбати вакцину за свій рахунок в аптеці і зробити щеплення в закладі охорони здоров’я протягом всього епідсезону, а це з 1 жовтня по 1 травня!

Варто зазначити, що імунітет, що формується від вакцини, триває від 6 до 8 місяців. Тобто досить зробити вакцинацію тільки раз в епідеміологічний сезон. Також не варто забувати, що вакцинація зменшує ризик захворювання на грип на 60%, і зменшує кількість смертельних випадків серед вакцинованих на 80%. При цьому, за даними МОЗ, завдяки вакцинації зменшується частота госпіталізації майже вдвічі.

Який можна зробити з усього вищесказаного висновок? Чи готова Україна до епідемії грипу? Якщо покладатися на дані МОЗ, то все у нас в порядку й українцям не варто переживати – сезон 2018-2019 повинен пройти без збоїв, принаймі по забезпеченню населення вакциною. Але, як показує щорічний досвід, не завжди те, що говорят чиновники від Міністерств, виявляється правдою та має гарантії…