Перевірка на міцність: як буде себе вести ЦВК на майбутніх виборах?

Перевірка на міцність: як буде себе вести ЦВК на майбутніх виборах?

Сьогоднішня повістка дня, змістила акценти уваги. Ми з вами не говоримо про бюджет, про підсумки цього року, про провал реформи медицини, та про мільярд для одного «чесного фонду». Всі напружились, чи будуть вибори та як житиме країна. Вибори будуть, запевняють нас і президент і Верховна Рада та чи думав хтось як рахувати будуть на цих виборах і хто
Рівно два місяці тому Україна отримала новий склад Центральної Виборчої Комісії. Не секрет, що це повинно було статися ще 4 роки тому, але завжди знаходилися причини, щоб цього уникнути. І ось, нарешті, в 2018 році з’явилася політична воля, і фігури на шахівниці були замінені. Давайте розбиратися, що очікувати від нового складу ЦВК і чи можна розраховувати на неупереджені і відкриті вибори у 2019 році.

Але спочатку познайомимося з ними. Тепер підраховувати голоси на виборах і нести відповідальність за це будуть: голова Центрвиборчкому Тетяна Сліпачук, а також Алла Басалаєва, Наталія Бернацька, Михайло Вербенський, Андрій Євстігнєєв, Ірина Єфремова, Ольга Желтова, Олег Конопольський, Світлана Кущевий, Ольга Лотюк, Віталій Плукар, Євген Радченко, Леонтій Шипілов і Тетяна Юзькова.

Не важко зрозуміти, чому саме зараз таки вийшло змінити склад комісії. На носі вибори, як парламентські, так і президентські, тому владі потрібна лояльна до неї Центральна Виборча Комісія. І якщо подивитися на склад, то можна побачити, що їй це вдалося.

Давайте рахувати: в новому складі ЦВК Блок Петра Порошенка має 6 нових представників, «Народний фронт» – три, ще по одному від «Самопомоч», «Радикальної партії», «Батьківщини», «Відродження» та «Волі народу». Іншими словами пропрезидентських людей у новому складі 11 осіб: це означає, що вони можуть приймати рішення взагалі без участі людей з опозиції.

Також не варто забувати, що Порошенко вирішив збільшити склад комісії з 15 осіб до 17, тим самим він має більшість у ЦВК. Про це відразу почали говорити народні депутати, причому з політичної сили Гаранта.

Ось цитата: «Пішли на маніпуляцію, прийняли спеціальний закон щодо незаконної процедури, збільшили членів ЦВК до 17, – після голосування говорив нардеп з БПП Сергій Лещенко. – Порошенко буде мати можливість вирішувати питання – не тільки приймати потрібні рішення, а й зривати кворум, якщо його не влаштовує порядок денний».
Також багато депутатів відповідають, що, як колишній, так і нинішній склад Центрвиборчкому залишаються залежними від олігархічних груп.

Хоча в той же час, Ірина Луценко вважає, що нинішній Центрвиборчком найнезалежніший та найнезаангажованіший за всю історію України. Про це неодноразово лунало з її вуст.

Як тільки став відомий новий склад Центральної Виборчої Комісії, відразу ж виникли і питання її легітимності, тому що голосування в парламенті пройшло з порушенням регламенту. Тобто при бажанні в майбутньому можна буде будь-яке рішення цієї комісії оскаржити в суді.

Подібна ситуація не може гарантувати чесні і відкриті вибори. І тиск на ЦВК здійснюється вже зараз. Активно торпедуються вибори в ОТГ, де БПП явно програє. Та й тепер, що і як там відбудеться, потрібно тлумачення експертів, що зведуть данні про воєнний стан та про вибори в деяких ОТГ.

Тобто вже зараз влада намагається створити собі зручну платформу, щоб навесні наступного року Порошенко однозначно вийшов до другого туру виборів. Ще до введення воєнного стану від ЦВК лунали попередження, що йде політична агітація, і це адресувалось до конкурентів чинного президента, хоча його біл-борди по всій Україні питань не викликають. Технічно так – це просто меседжі президента, та чи не стануть вони гаслом на виборах – мова, віра, армія.

Давайте спробуємо підбити підсумок і припустити, як же пройдуть майбутні президентські та парламентські вибори. Зрозуміло, що найголовніше завдання для влади у майбутній кампанії – це вихід Петра Порошенка до другого туру і щоб досягти цього буде вжито всіх заходів.

І команда чинного Гаранта в цьому не новатори. Не зрозумілі поки що шанси Зеленського, та чи буде він подавати свою кандидатуру, бо зараз у нього великі шанси опинитися в другому турі разом з Юлією Тимошенко. Та як конкурувати з тим хто навіть не заявив про свої президентські амбіції.

Тепер додайте рівень тривоги, через ведення воєнного стану в окремих областях, як ці тридцять днів вплинуть на теперішні рейтинги та чи обмежиться все терміном в 30 днів.
Виборам бути, за будь яких умов. Але давайте при зміні акцентів подій, не залишати поза увагою структурно важливі речі. 

https://www.unn.com.ua/uk/blog/243-perevirka-na-mitsnist-yak-bude-sebe-vesti-tsvk-na-maybutnikh-viborakh?fbclid=IwAR0qLS_PswC9dLH34R3jdixwlmVK5GPuVZP7F7O4dUZt_12qBZ-1oJ9eQzU