Росія «вдарила» по Україні санкціями. Що тепер?

Росія «вдарила» по Україні санкціями. Що тепер?

322 громадян і 68 компаній з України потрапили до «санкційного списку», що його застосував Кремль. Прем’єр-міністр РФ Дмитро Мєдвєдєв підписав постанову «Про застосування спеціальних економічних заходів у зв’язку з недружніми діями України до громадян та фізичних осіб Російської Федерації».

Зокрема, під російські санкції потрапили голова ВР Парубій, глава МВС Аваков, керівник СБУ Грицак, екс-прем’єр Яценюк, колишній лідер «Правого сектора» Ярош, колишній глава Межлісу кримських татар Джемілєв, головний військовий прокурор Матіос, лідерка «Батьківщини» Тимошенко, нардепи Барна, Ар’єв, Березюк, Береза. Є у санкційному списку і син президента України – Олексій Порошенко. Самого Петра Олексійовича росіяни до переліку «недружніх українців» не включили. Кажуть, що президентів у такого роду реєстри вносити не прийнято, бо це вже занадто…

Очевидно, що переважна більшість осіб (наголошуємо – не всі), які увійшли до санкційного списку Москви не раз різко висловлювалися стосовно путінського режиму. Тому їхня «недружнє» ставлення до теперішньої влади РФ не є чимось дивним. Питання ж у тому, що ідентифікуючи «недружніх» до себе українських діячів, якими термінами сама Росія характеризує анексію Криму і війну на Донбасі?..

Обмежувальні заходи Москва застосувала і до українських аграрних, хімічних і продуктових компаній. Відтак, Кремль заблокує на території Росії активи «підсанкційних» громадян і компаній. Ці фізичні і юридичні особи не зможуть розпоряджатися майном, проводити будь-які операції з активами, виводити за межі РФ капітал.

Чому «російські санкцій» проти України смішать світ?

Варто відзначити, що економічні санкції Київ і Москва вводили один проти одного ще до війни на Донбасі і анексії Криму. А у розпал цих подій взаємних торговельних обмежень стало ще більше. Яскравий приклад: протягом 2013-2015 р.р. Росія запровадила обмеження на постачання з України соків, пива, кондитерських виробів і шпалер. Пізніше РФ заборонила, але через час відновила експорт солі з України. У 2017-му російський уряд поширив обмеження на постачання живих свиней і деяких видів м’ясних субпродуктів. Як правило, заборона на експорт вводилася на підставі рішень Росспоживнагляду.

Крім обмежень імпорту, у 2016 р. президент РФ своїм указом заборонив транзит ряду товарів з України по території Росії – спочатку в Казахстан, а пізніше – в Киргизстан. Україна, не побачивши в цих діях Кремля економічних мотивів, звернулася до Світової Організації Торгівлі (СОТ) з вимогою про проведення консультацій. Більш того, українська сторона вважає, що торговельні обмеження з боку РФ були мотивовані відмовою України вступати в Євразійський економічний союз.
Загалом, товарообіг між Україною з 2013-го р. скоротився з 38.3 млрд дол. до 11 млрд (за підсумками 2017-го). Натомість, щороку на 30% зростають обсяги товарообігу України з державами Євросоюзу.

Отож, Україна об’єктивно потрохи переорієнтовує економіку на західний і на внутрішній ринок. І це попри відносно великі витрати на армію, втрату економічно потужних підприємств на Донбасі, де точиться війна.

Не санкції, а пропаганда

Очевидно, що Путін та його оточення сатаніють від неможливості повністю контролювати Україну. Тому оці санкції з боку Москви є радше пропагандистським кроком, щоби справити враження на електорат Путіна, аніж болючим ударом для України. Мовляв, «хахли без нас тепер точно пропадуть…».

Приміром, у санкційному списку Кремля опинилися українські фірми, які вже реально не працюють на ринку РФ. Приміром, КрАЗ, вже фактично не працює на російський ринок, тому ці нові «санкції» для них реально означають нічого…

Так склалося доленосно, що наша найкраща у світі Україна має такого сусіда як Росія. Путінська Росія вже об’єктивно є державою-ізгоєм для цивілізованого світу. Не бажаючи мирно співіснувати з сучасним світом, Москва може лише погрожувати світові смертоносним ядерним потенціалом і по-дурному спустошувати свої надра, підтримуючи свій бюджет за рахунок продажу газу і нафти. І вводячи подібні санкції – позбавляє робочих місць росіян також.

Чи стабілізуються взаємини України з Росією? Путін не вічний… Його режим не вічний… Сучасні випробування лише загартовують та зміцнюють України. Наша мета – вистояти. Власне економічні успіхи України великою мірою можуть прискорити крах теперішнього московського режиму. Поки наші хлопці героїчно відстоюють суверенітет України на Донбасі треба, щоби в Україні відбувалися справді дієві (а не лише словесні) реформи, наша економіка мусить зростати не на 3% на рік, а значно суттєвіше. Підстави для цього є, попри яловість теперішньої нашої влади, безнадійно отруєної бацилою корумпованості і безвідоповідальності перед народом України.

А «нам своє робить», як писав колись Павло Тичина. Нам – це простим українцям, треба продовжувати наполегливо працювати, щоби змінювати рідну країну і матеріальний добробут кожної нашої родини. Можливо саме такими успіхами ми допоможемо «вийти з летаргічного сну» десяткам мільйонів росіян, які нині готові молитися на нового свого ідола – Путіна.

https://www.unn.com.ua/uk/blog/239-rosiya-vdarila-po-ukrayini-sanktsiyami-scho-teper