«Транзитний сервер» чи «транзитний кандидат»?

«Транзитний сервер» чи «транзитний кандидат»?

Ще минулого року нам пророкували, що вибори гаранта 2019 будуть брудними. І не помилились! Порошенко звинувачує Тимошенко у виборчих «пірамідах». А Юлія Володимирівна звинувачує Петра Олексійовича у виборчих «сітках». А їх спільний конкурент кандидат ЗЕ взагалі не може заснути від нових розслідувань журналістів! Натомість 40% виборців так і не можуть визначитися, за кого віддати свій голос. А ті, хто визначились, – бояться, що їх голоси вкрадуть! 
Чи є підстави для подібних фобій? Наскільки доречно говорити, що вибори гаранта та рівень фальсифікацій у 2004-ому всього лиш «дитячий садочок» у порівнянні з тим, що ми побачимо через місяць? Та що таке «транзитний сервер», про який більшість українців поняття не мають, але вже бояться його до нестями.

Кандидатів порахували та про виборців забули?

Маємо унікальну ситуацію за місяць до виборів гаранта: всі знають, що у нас 44 кандидати у президенти, але ніхто не знає, скільки у нас виборців! Перепис населення проводили на початку 2000-их, сюди додайте окупацію Криму і частини Донбасу. До того ж, Державна прикордонна служба запевняє, що майже 4 мільйони заробітчан за кордоном! Ви думаєте, що всі вони приїдуть на Батьківщину заради виборів? Такий розклАд і не снився Януковичу напередодні Помаранчевої революції! Просто рай для фальсифікацій, яким гріх не скористатись! Особливо тим, у кого адмінресурс, – жартують опозиціонери.
Міністр МВС пообіцяв, що такого не допустить.

«Людина, яка видала бюлетень родичу або знайомому… а у нас буде довідка з прикордонної служби, що ця людина була за кордоном, а навпроти прізвища є підроблений підпис і видано бюлетень – це кримінальна справа, яка доводиться за три секунди, це в’язниця одразу», – попередив фальсифікаторів Арсен Аваков.

Але мені здається, що перший міністр МВС без погонів, сплутав святе і грішне. Так, винні мають бути покарані, але це відбудеться після виборів. Відтак вкрадені голоси заробітчан підуть у скарбничку того чи іншого кандидата. А переможців, як відомо, не судять! 
Скільки не нагадуй виборцям, що голос не продається – марно! Тому попит породжує пропозицію з виборчими «сітками», «пірамідами» чи «паралелепіпедами». Але як бути виборцям, які будуть голосувати по совісті, зважаючи на 44 кандидати?

Голосуй не голосуй або чи отримаємо на виборах новий підрахуй?

Більшість з кандидатів на посаду президента – технічні. Не виключено, що на одного лідера перегонів працює 5 або 10 «технарів». Це не дешеве задоволення! Один технічний кандидат може обходитися хазяїну від одного до трьох мільйонів баксів. Чому так дорого? Тому, що представники цих політичних холуїв будуть замовляти погоду на виборчих дільницях.

«ЦВК – далеко, а на місцях все вирішує місцевий адмінресурс, а також представники кандидатів, в тому числі й технічних. Мені розповідали, що за відсутності представника кандидата (й контролю з його боку), голоси просто ділять в інтересах присутніх. Наприклад, псуючи бюлетені чи вкидаючи «додаткові» – нагадує Михайло Поживанов, політичний та громадський діяч.
Дійсно, Центральна виборча комісія далеко, але за даними опозиції – вона найближча до нашого діючого гаранта! Із 17 членів ЦВК – 10, якщо вірити ЗМІ, симпатизують Петру Порошенку. Більш того, журналісти встановили, що голова Центральної виборчої комісії зустріла Новий рік за одним столом з родиною президента і генпрокурора! Дивно, що українців більше обурив відпочинок гаранта на Мальдівах, ніж цей очевидний конфлікт інтересів напередодні виборів.

Транзитний сервер чи дежавю?

Зменшити ризик фальсифікацій та водночас зекономити бюджетні кошти, можна було б за допомогою мобільного телефону та ID-картки. До того ж, таке електронне голосування прискорює обробку результатів. Але не у всіх українців є ID-картки та електронні підписи. І очевидно, що нова влада із цим не поспішала. Тому на цих виборах бюлетені будуть знову паперові. До речі, всі три претенденти, які можуть друкувати виборчі протоколи – фігуранти кримінальних справ, які контролює Генпрокурор Юрій Луценко. Дивовижний збіг? Але це ще не все! У перший день весни пролунала заява, яка справила ефект бомби!

«До нас надійшла інформація, що в СБУ було створено цілий підрозділ, який займається створенням попереднього (транзитного) сервера. Такий транзитний сервер свого часу створив Янукович в Адміністрації Президента. Єдине, що врятувало вибори, – він не запрацював на повну потужність. У чому суть транзитного сервера? Це коли з усіх виборчих дільниць та окружних комісій інформація потрапляє не до Центральної виборчої комісії, а на ось цей, попередній сервер» – заявив Сергій Соболєв, один із лідерів «Батьківщини».

Це одне із пояснень, чому у 2004 році комп’ютерні дані про результати голосування надходили із запізненням до ЦВК. Адже цей час був потрібен для фальсифікацій команді Віктора Януковича, яка «малювала легітимному» відсотки. В цій схемі були задіяні члени та співробітники Центральної виборчої комісії, навіть її голова. Але ніхто з них так і не побачив «картате небо»… Представники «Батьківщини» пообіцяли провести власне розслідування та оприлюднити прізвища.

Натомість я відчуваю дежавю, і не можу зрозуміти, що це означає? Досвід Януковича вказує на те, що кандидат який за допомогою «транзитного сервера» здобуває перемогу – стає «транзитним президентом».