УВАГА ПАПЄРЄДНІКІ!!!!

Попередники «зеленого» президента.

«По суті, ніякої історії немає; є тільки біографії!», – запевняв американський філософ Ральф Волдо Емерсон. Вислів крилатий і неоднозначний. Але якщо спробувати поглянути на історію Незалежної України саме під таким кутом? Якими біографії та країну залишили після себе наші президенти? Чим запам’яталися гаранти? Зрештою, якою буде майбутнє України, коли в ній з’явиться біографія Володимира Зеленського?

Два Леоніди: Макарович і Данилович
На інавгурації Володимира Зеленського були чотири його попередники, окрім президента-втікача Януковича. Показово, що колишній лідер 95 Кварталу, а нині вже гарант, критикував та висміював цих почесних гостей на сцені та з екранів телевізорів. Петро Порошенко навіть квитки купував на концерти кварталівців не підозрюючи, що у 2019 вони найбільше кепкуватимуть саме з нього. У шоуменському минулому Володимира Зеленського найменше було Леоніда Кравчука. Першого президента, якого обрали у першому турі. У відсотках за Леоніда Макаровича проголосувало менше виборців (61,5%) ніж за Володимира Олександровича (73,2%). Але найбільше в історії голосів набрав саме Кравчук – за нього проголосували 19,6 млн українців. На 6,1 млн більше ніж за Зеленського!

Л. М. Кравчук
Леоніда Макаровича асоціюють із гіперінфляцією, безробіттям і «кравчучкою» – візком, яким перевозили українці крам із Польщі і Туреччини. «Маємо те, що маємо» цей крилатий вислів Кравчука, яскраво відображає стан країни на початку 90-тих, як і те, що її лідери не спроможні були контролювати ситуацію. Хоча Кравчук був одним із тих, хто забезпечив безкровний розпад СРСР. «Незалежність прийшла на Україну несподівано – прилетів Кравчук і привіз її на тарілочці з блакитною облямівкою», – не без скромності заявив одного разу Леонід Макарович, натякаючи на угоду підписану у Біловезькій пущі. 
Л. Д. Кучма
Кравчука звинувачують в тому, що він здав ядерну зброю. Але Будапештський меморандум підписав Леонід Кучма, який на дострокових виборах через страйк шахтарів, переміг Леоніда Макаровича. Кучму поза очі називали «Ракетою», «Рудим тарганом» або просто «Дідом». Він запам’ятався ваучерами і сумнівною приватизацією, розпаюванням колгоспної землі, затримками заробітних плат, касетними скандалами і звинуваченнями у вбивстві Георгія Гонгадзе. Попри так звану багатовекторність на міжнародній арені з акцентом на Росію, Леонід Данилович жорстко придушив сепаратизм в Криму. Не віддав росіянам острів Тузлу, і на увесь світ заявив :«Україна – не Росія!». Другого президента називають «батьком» українських олігархів. Але водночас він один із батьків української гривні та Конституції. І єдиний президент, якого обирали двічі. «Я хочу подивитися на Україну без Кучми разом з вами», – заявив він журналістам у червні 2004 року, натякаючи на третього президента. 
Два Віктори але одне президентське крісло

В. А. Ющенко
Віктора Ющенка обрали на хвилі Помаранчевої революції, який увійшов в історію на прізвисько «бджільник». Більшість українців його вважають безвольним президентом. Але за Ющенка у людей з’явилися гроші! Зарплати бюджетникам та соцвиплати були без затримок. Мінімальні пенсії зросли у 10 разів! Хоча Віктору Ющенку дорікають, що він був агентом так званої «банківської мафії». Адже люди «повелися» на казкові пропозиції банків і нахапалися доларових кредитів. Тому після кризи 2008 року мільйони українців перетворилися на кріпаків. За Ющенка вартість квадратного метру житла зросла на 600%, і попри те, що допомога після народження дитини зросла у 36 разів, для молодих сімей житло стало не доступним. Попри крилатий вислів «ці руки ніколи не крали», іноземні інвестори скаржилися на непомірні хабарі та відкати. Наприклад, від IKEA чиновники лише за землевідведення вимагали 500 млн доларів! Крім того, Ющенко запам’ятався президентом, який сприяв відновленню історичної пам’яті, розпуском парламенту та крахом помаранчевої команди. Протистояння між ним та Юлією Тимошенко призвели до фіаско ідей Помаранчевої революції. Тим самим, була розчищена дорога для Віктора Януковича, який став четвертим президентом і першим гарантом з кримінальним минулим на прізвисько «Батя».

В. Ф. Янукович
Віктор Федорович став абсолютним чемпіоном серед українських президентів за кількістю ляпів та комічних ситуацій. Не дивлячись на старання піарників, кількість обмовок за Фрейдом у нього просто зашкалювали. Ахматова трансформувалася в Ахметову, композитор Гулак-Артемовський в Гулака-Артьомовського, Чехов – став великим українським поетом. А ще «йолка», «увікни», «сурмити у дзвони» і як вишенька на тортику – «падіння вінка» на голову забобонного гаранта. За Януковича долар був по вісім, але впродовж його неповних чотирьох років правління, слово «сім’я» набрало негативного сенсу. Все йшло до того, що в країні міг би залишитись один олігарх, який буде маріонеткою Москви. Відмова Януковича підписувати Угоду про Асоціацію України з ЄС породила Євромайдан, а потім Революцію гідності. Під час якої на грейдері по-новому засвітилася політична зірка п’ятого президента – Петра Порошенка, колишнього міністра Азарова.
П’ятий і «зелений» шостий президент

П. О. Порошенко
Найбільше Янукович вразив українців любов’ю до розкоші і втечею з країни. Його місце зайняв після першого туру – Петро Порошенко, якого поза очі називали «Порохом» або «Петром Мальдівським». В першу чергу, Петро Олексійович запам’ятався обіцянками: зробити долар за курсом не вище 10 гривень, завершити АТО впродовж декількох днів чи то годин! За це п’ятому президенту довелося вибачатися, але про долар він якось забув. Безвіз теж обіцяв і ми його отримали, як і боєздатну армію. До речі, за цим показником вона стала 8 у Європі. В останні місяці каденції, немов бонус ми отримали від Порошенка Томос. Але саме за Петра Олексійовича Україну визнали найбіднішою країною Європи, яку «підсадили» на голку траншів та кредитів. Натомість скандали навколо оборонки, в яких фігурували гарант та його найближче оточення. Дивовижний новорічний відпочинок президента на Мальдівах, який він хотів приховати від українців. Поява, немов грибів після дощу, нових павільйонів «Рошен»… Все це лише збільшувало антирейтинг п’ятого президента, і не залишило йому жодних шансів під час виборів 2019 року.

В. О. Зеленський 
Артист та шоумен Володимир Зеленським став шостим президент України. До шістки в нашій забобонній країні ставляться ро-різному. Одні вважають її сатанинським числом нечисті. Інші сприймають шістку як синонім до слова «блазень». До речі, під час останніх виборчих перегонів ми всі досхочу наїлися відео роликів, в яких Володимира Зеленського називали блазнем або клоуном олігарха Ігоря Коломойського. Звісно, що час розставить все на свої місця. Але те, що біографія президента Зеленського визначатиме історію України – не викликає сумніву. Тож будемо ми плакати від сміху чи сміятимемось до сліз?

І у якості «постскриптум» – до Порошенко ВО Президента України був Турчинов, то ж у Зеленського всі шанси осідлати сімку, а це вже зовсім інше число та інше значення.